- Vardas
- Slaptažodis
Prisijungti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

2014-05-08 23:18:28
Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

PLAČIAU ...

2014-05-08 23:16:18
Gamtos ir miesto sintezė

Gegužės 14 d. 20.00 val. prie…

PLAČIAU ...

MOKYMAI | RADIJAS | APIE PROJEKTĄ | MEMORANDUMAS | APIE MUS | DUK | KONTAKTAI |

Tradicinė Amatų mokyklėlė Merkinėje “Viskas iš rugio šiaudelio”


Jau trylikti metai visą savaitę prieš Jonines šurmuliuoja, 

dainuoja, mokosi amatų vaikai tradicinėje amatų mokyklėlėje Merkinėje, kurios iniciatorė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausioji specialistė Laima Saviščevienė.
Per šiuos metus keitėsi besimokantys amatų vaikai, keitėsi ir patys amatai. Jau buvo mokoma verbų rišimo, žvakių liejimo, kalėdinių žvaigždžių ir žaisliukų iš šiaudelių darymo, karbijų pynimo, šiaudinių sodų rišimo, užuolaidėlių iš popieriaus karpymo, paveikslų iš šiaudelių ir džiovintų augalėlių komponavimo, vitražų darymo ir net kašikų pynimo.
Amatų mokyklėlių metu stovyklautojai ne tik mokosi amato, bet ir dainuoja dzūkiškas dainas, prisimena šio krašto papročius ir tradicijas, renka etnografinę medžiagą, keliauja po Parko lankytinas vietas, surengia savo atliktų darbelių parodą.
 Šiais metais vaikus komponuoti ir klijuoti paveikslus bei atvirukus iš virto ir lyginto rugio šiaudelio mokė mokytoja Irena Kašėtienė, o šiaudinių sodų rišimo ir komponavimo paslapčių – sertifikuotų amatų meistrė Laima Saviščevienė.
Darbui mokiniai naudoję meistrų surinktą ir paruoštą medžiagą, sužinojo ir išmoko ateičiai patys ją pasiruošti. Laiku nupjautus rugius reikia gerai išdžiovinti, po to iškarpyti bamblius. Dar vėliau virti, pjaustyti, skusti, lyginti. Taigi, rugio šiaudelio kelias iki meno kūrinėlio gana ilgas.
Norėjosi susipažinti ir su apylinkėmis. Aplankėme Liškiavą, kur ne tik klausėmės įdomių Henriko Gudavičiaus pasakojimų, bet ir susipažinome su jo auginamais retaisiais augalais, gėrėm ten pat surinktų žolynų arbatą, virtą ant laužo.
Kaip ir kiekvienais metais savaitės veiklą apvainikavo “Amatų mokyklėlės” dalyvių darbelių paroda. Šį sykį darbelius eksponavome naujai įrengtoje Parko direkcijos parodų salėje. Pasitikę svečius dzūkiška daina, vaikai pristatė savo kūrinėlius.   
Tikimės, kad ši graži tradicija tęsis ir ateinančiais metais, nes kol yra mokančių ir galinčių amatų patirtį perduoti, reikia skubėti tą daryti. 
 
Nuotrauka Ričardo Sinkevičiaus.
Tekstas Laimos SaviščevienėsKeliauk kitaip - visos teisės saugomos.
Projektą „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų
teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa
"Keliaukime kitaip!" finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m.
Sanglaudos skatinimo veiksmų programą
Tel. +370 620 46510, el. p. info@keliaukkitaip.lt