- Vardas
- Slaptažodis
Prisijungti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

2014-05-08 23:18:28
Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

Vedini profesoriaus Tado Ivanausko pavyzdžio

PLAČIAU ...

2014-05-08 23:16:18
Gamtos ir miesto sintezė

Gegužės 14 d. 20.00 val. prie…

PLAČIAU ...

MOKYMAI | RADIJAS | APIE PROJEKTĄ | MEMORANDUMAS | APIE MUS | DUK | KONTAKTAI |

Savanorystė direkcijoje


     Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje Marcinkonių lankytojų centro vedėjos Linos Černiauskienės iniciatyva 2012 m. dirbo du savanoriai: Mariano Salimbene iš Italijos ir David Martin Gallego iš Katalonijos (Ispanija).

 Mariano Salimbene dirbo ūkinius darbus, dalyvavo luoto skobime Musteikos kaime vykusioje tradicinėje „Pynimo stovykloje“. Visų amatų meistro ir mokytojo Romo Norkūno organizuota stovykla šiemet veikė dvi savaites, tačiau luoto skobimas ilgas darbas ir Mariano ežerinį luotą kurti užbaigė jau pasibaigus stovyklos laikui. Luotas saugomas Parko etnografinėje sodyboje – muziejuje Marcinkonyse. Šiuo metu sodyboje – muziejuje eksponuojami trys senoviniai ir vienas naujas - Jono Bajorūno žodžiais - „Mariano“ luotas. Mariano Salimbene į Lietuvą žada grįžti pavasarį ir išbandyti savo vardo luotą Kastinio ežere. Įvairius darbus dirbo ir David Martin Gallego, o atsisveikindamas su savanorystės darbu Parke David Martin Gallego pateikė siurprizą ir pristatė savo atliktą tyrimą „Miškų gaisrų pėdsakai Dzūkijos nacionaliniame parke“. David Martin Gallego po dviejų mėnesių gyvenimo Lietuvoje jau tarė pirmąsias frazes lietuviškai, o savo pranešimą Merkinės lankytojų centre gruodžio 17 d. jis skaitė per nepilnus metus neblogai išmokta lietuvių kalba.

Algimantas Černiauskas


 

Foto

01 David Martin Gallego Merkinės lankytojų centre skaito pranešimą „Miškų gaisrų pėdsakai Dzūkijos nacionaliniame parke“. Foto Broliai ČerniauskaiKeliauk kitaip - visos teisės saugomos.
Projektą „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų
teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa
"Keliaukime kitaip!" finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m.
Sanglaudos skatinimo veiksmų programą
Tel. +370 620 46510, el. p. info@keliaukkitaip.lt